Obecnie tablet kojarzy się głównie z użytkowaniem go w domu, jest też dobrym rozwiązaniem w pracy czy podczas długiego wyjazdu. Jednak tablet może być również świetnym pomysłem do pracy w cięższych warunkach czy podczas uprawiania aktywności fizycznej. O takim rozwiązaniu pomyślała firma Samsung, która postanowiła stworzyć tablet Galaxy Tab Active 3 LTE. Został on pomyślany do pracy w ciężkich warunkach, jest niezwykle wytrzymały. Spodoba się na pewno profesjonalistom, którzy w pracy lubią korzystać z urządzeń przenośnych.

Samsung Galaxy Tab Active 3 LTE — test

Muszę przyznać, że po rozpakowaniu tableta, zrobił on na mnie piorunujące wrażenie. To, co od razu przyciąga uwagę, jest bardzo wytrzymałe etui, które sprawia, że sprzęt jest niemal niezniszczalny. Producent zapewnia, że jest on odporny na każde, nawet najmniejsze zanieczyszczenia, takie jak woda, kurz czy pył. Gwarantuje także odporność na upadek z wysokości 1,5 m. Sprawia to, że świetnie sprawdzi się np. podczas ekstremalnej jazdy na rowerze, czy na placu budowy. Tablet Samsung Galaxy Tab Active 3 LTE posiada certyfikaty na poziomie militarnym, które gwarantują wysoką wytrzymałość.

Wyświetlacz może wydawać się mały jak na tablet, jest to w końcu 8”, jednak dla potrzeb, jakich został zaprojektowany, sprawdza się dobrze, jest czytelny, ma bardzo żywe kolory. Wyróżnia go też to, że można na nim pracować w rękawiczkach. Oczywiście przetestowałem to i faktycznie, ekran wykrywa każdy nacisk wykonany w rękawiczce.

Rysik S Pen jest kolejnym świetnym pomysłem w tym urządzeniu. Jest odporny na kurz i wodę, świetnie sprawdza się w każdych warunkach. A co najważniejsze, nie wymaga ładowania, można więc z niego skorzystać w każdej chwili. Wydajność i łączność to kolejne cechy, które bardzo mi się spodobały. Tablet bez problemu radzi sobie z największymi plikami, których transfer nie przysparza większych problemów.

Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie wymiennej baterii. Podczas korzystania z tego sprzętu nie musiałem często przerywać swoich zadań. Sama ładowarka również jest bardzo wydajna, ładowanie działa szybko i sprawnie.

Tablet Samsung Galaxy Tab Active 3 LTE został wyposażony w dwa aparaty. Tylny, 13 MP, świetnie nadaje się do wykonywania zdjęć czy kręcenia filmów. Muszę to przyznać — zrobione przeze mnie zdjęcia były bardzo ostre i wyraźne, a kolory zostały świetnie odwzorowane. Aparat 5 MP, umieszczony z przodu, gwarantuje dobrą jakość podczas prowadzenia rozmów wideo w pracy czy ze znajomymi.

System Samsung Knox gwarantuje, że pliki są zawsze bezpieczne i odporne na różnego rodzaju ataki hakerskie. Urządzenie można połączyć z komputerem lub telewizorem i pracować na dwóch ekranach jednocześnie.

Samsung Galaxy Tab Active 3 LTE — opinie

Jeżeli szukasz wytrzymałego narzędzia do swojej pracy lub potrzebujesz urządzenia, które będzie towarzyszyło Ci podczas ekstremalnych wyzwań, ten tablet jest stworzony dla Ciebie. Osoby korzystające z Galaxy Tab Active 3 LTE chwalą przede wszystkim dużą wytrzymałość, świetny wyświetlacz i aparat robiący niesamowite zdjęcia. Mogę śmiało podpisać się pod tymi wszystkimi zaletami.