Tablet może być używany do różnych zadań, a w wielu przypadkach znacznie ułatwia pracę w podróży. Jednak nie da się zaprzeczyć, że w większości sytuacji służy do rozrywki i właśnie w tym zakresie warto postawić na Lenovo TAB M8. Recenzja znajdująca się poniżej tylko to potwierdza! Przez kilka dni miałem okazję testować wspomniane urządzenie i o dziwo, nie zawiodło mnie, mimo stosunkowo niskiej ceny oraz niewielkiego rozmiaru.

Tablet Lenovo TAB M8 – test ogólny

Przed większą analizą postanowiłem “pobawić” się tabletem. Na początku nie podobał mi się niewielki rozmiar wyświetlacza (8 cali), jednak okazało się, że po chwili można się do niego przyzwyczaić. Ekran posiada matrycę IPS i nie zaskakuje rozdzielczością, jednak ze względu na wspomniany rozmiar jej wartości są wystarczające. Produkt sprawdza się w przypadku gier, nawet tych średniozaawansowanych pod względem wymagań sprzętowych. Oglądanie filmów jest komfortowe i w zasadzie już następnego dnia posiadania urządzenia zabrałem go w podróż do oraz z pracy. Do tramwaju czy pociągu pasuje jak ulał.

Tablet Lenovo TAB M8 – recenzja szczegółowa

Lenovo TAB M8 to tablet, który posiada stosunkowo prostą konstrukcję. Co jednak ciekawe, tył urządzenia wykonano z aluminium. Na uwagę zasługują także głośniki z funkcją Dolby Audio. Zamiast stanowiącego już standard USB C tablet jest ładowany z wykorzystaniem microUSB. Na pewno wiele osób ucieszy także fakt, że Lenovo TAB M8 posiada złącze słuchawkowe 3,5 mm, które umożliwia podłączenie słuchawek czy głośników bez konieczności wykorzystywania Bluetooth czy specjalnej przejściówki. Dysk twardy ma pojemność 32 GB, co może nie być wystarczające dla niektórych osób, jednak tablet obsługuje również karty pamięci. Wyświetlacz Lenovo TAB M8 zajmuje 82% powierzchni ekranu, co jest całkiem dobrym wynikiem przy tej półce cenowej.

Tablet Lenovo TAB M8 posiada czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2 GHz i 2 GB pamięci RAM. Nie jest to dużo, jednak do prostszych aplikacji pokroju Facebooka, nieskomplikowanych gier czy Netflixa w zupełności wystarczy.

Co ciekawe, tablet Lenovo TAB M8 może być urządzeniem dla całej rodziny – można utworzyć osobne konta użytkowników, także przeznaczone dla dzieci, posiadające dodatkowe zabezpieczenia. Razem z dziewczyną stworzyliśmy własne konta z osobnymi tapetami i ustawieniami aplikacji.

Nie sposób zapomnieć o baterii, której pojemność wynosi 5000 mAh. Spokojnie wystarczy to na co najmniej kilka godzin oglądania filmów. Raz zabrałem Lenovo TAB M8 na 3-godzinną podróż pociągiem i nie musiałem go doładowywać podczas jazdy (choć nie był w pełni naładowany wcześniej).

Dlaczego jeszcze warto postawić na Lenovo TAB M8? Opinie użytkowników nieprzypadkowo wspominają o ergonomii. Wymiary urządzenia wynoszą 199 × 122 × 8,2 cm, a waga to zaledwie 305 g. Dzięki temu sprzęt zmieści się do mniejszej torebki. Nie będzie też stanowić sporego obciążenia.

Tablet Lenovo TAB M8 to ciekawe urządzenie, które może być doskonałym kompanem w podróży, choć w pracy może nie być wygodny. W ostatecznym rozrachunku warto w niego zainwestować, zwłaszcza że inwestycja ta nie będzie spora.