Tablety z powodzeniem dzięki swojej funkcjonalności zaczynają zastępować laptopy. Mnogość możliwości i spory w porównaniu ze smartfonem gabaryt sprawiają, że jest to swego rodzaju połączenie telefonu i laptopa. Zyskują one coraz większe zainteresowanie i nic w tym dziwnego. Ze spokojem mogą posłużyć jako narzędzie pracy czy zastąpić czytnik ebooków. Tablet Lenovo tab M10 fhd Plus to bardzo dobrej jakości urządzenie, które zaspokoi potrzeby tych nawet bardziej wymagających użytkowników. Nabyć go można w bardzo przystępnej cenie, co dodatkowo zachęca wiele osób do zakupów. Jakie ma on jednak parametry?

Lenovo tab m10 fhd plus – recenzja

Tablet ten ma wymiary 10,3 cala, co sprawia, że nie zajmuje on aż tak dużo miejsca, jednak pozwala na realizację nieco odrębnych działań w porównaniu ze standardowymi gabarytami smartfona. Oprócz tego kąt widzenia tego wyświetlacza jest także bardzo szeroki. Rozdzielczość 1920×1200 to bardzo korzystną wartość, szczególnie dla sprzętu o takich gabarytach. System operacyjny, jaki obsługuje, to Android. Pamięć RAM sprzętu to 4 GB, natomiast pamięć wewnętrzna sięga aż 128 GB. Ma on 8-rdzeniowy procesor MediaTek, który działa bardzo sprawnie. Niezwykle szybka łączność Wi-Fi sprawia, że sięganie po ulubioną rozrywkę jest jeszcze łatwiejsze. Jest to duży atut, w szczególności, że po tablety sięgają najczęściej dzieci. Jednak coraz częściej odchodzi się od tego i ten niezwykle poręczny sprzęt użytkują także dorośli w aspektach zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Doskonale sprawdzi się także na wyjazdy rodzinne, gdzie dzieci będą mogły spędzić podróż przy ulubionej bajce czy wspólnie obejrzeć film familijny. Oprócz tego przyjemnie leży w dłoni, co stanie się dodatkowym atutem podczas podróży.

Prezentuje się także bardzo dobrze. Zimny metal sprawia, że całość nabiera futurystycznego, nowoczesnego designu. Dobrze została także zagospodarowana sama przestrzeń wyświetlacza, gdyż niemal 90% powierzchni zajmuje ekran. Sprawia to, nie ma utraty na powierzchni, a gabaryt nie jest taki toporny jak w przypadku niektórych modeli.

Zastosowana technologia Dolby Atmos sprawia, że każdy dźwięk wydobywający się z urządzenia jest przyjemny dla ucha. Dzieje się tak ze względu na zintegrowanie z tą technologią dwóch głośników. Ciekawe urozmaicenie stanowi także umiejętność rozpoznawania twarzy przez system. W ten sposób możliwe jest odblokowanie urządzenia i logowanie. Kolejnym atutem dla rodziców może być tryb 4.0, który posiada sporo funkcji, które zapewnią bezpieczeństwo korzystającym z nowej technologii pociechom. Indywidualnie wybierane ustawienia pozwalają na kontrolę oglądanych przez dziecko stron. Po sparowaniu z asystentem Google zyskuje on także szereg dodatkowych funkcji.

Lenovo tab m10 fhd plus – opinie

Modelem tableta, który bardzo często wybierają użytkownicy, jest Lenovo tab m10 fhd plus. Testy potwierdzają, że radzi on sobie doskonale w różnorodnych warunkach, pozwalając na realizowanie zróżnicowanych działań swoich użytkowników. Jest to z pewnością bardzo ciekawa propozycja, szczególnie w tej półce cenowej.