Drut chirurgiczny Acier to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów do zasklepiania tkanek w szeroko pojmowanej chirurgii urazowej i ortopedycznej. Od tego typu materiałów wymagam nie tylko ponadprzeciętnej wytrzymałości, ale też odpowiedniej elastyczności i plastyczności. Jakość materiałów ma bowiem ogromny wpływ na procesy związane z rekonwalescencją pacjenta i procesem gojenia się zespoleń chirurgicznych. Kilka miesięcy temu zdecydowałem się na zakup drutu ze stali chirurgicznej 300 od producenta ACIER do mojej prywatnej kliniki ortopedycznej. Kilkumiesięczne testy pozwalają wysunąć szereg wniosków, które dla wielu potencjalnych konsumentów mogą okazać się istotne. Czy warto zdecydować się na zakup drutu chirurgicznego ACIER?

Metalowy szwy – co warto wiedzieć przed zakupem drutu ze stali chirurgicznej marki ACIER?

ACIER to sprawdzona marka, która podlega przedsiębiorstwu produkcyjnemu Péters Surgical. Producent od lat dostarcza na rynek szwy chirurgiczne. Metalowe, czy stalowe wyroby charakteryzują się detalicznym wykończeniem, odpowiednią plastyczną i wysoką trwałością. Opisywany drut ze stali chirurgicznej został stworzony z myślą o realizacji zabiegów chirurgicznych, w których wykonuje się szwy metalowe mostka, lub inne zespolenia w obrębie kości. Produkt dostępny jest w różnych wariantach rozmiarowych. Istnieje także możliwość zakupu drutu wraz ze specjalistycznymi igłami chirurgicznymi. Przed zakupem sugeruję kompleksowo zapoznać się ze specyfikacją produktu, która dostępna jest np. na stronie madens.pl. Osobiście dokonałem zamówienia właśnie za pośrednictwem tej strony.

Szwy chirurgiczne metalowe – najważniejsze elementy specyfikacji drutu chirurgicznego ACIER

Do największych zalet drutu chirurgicznego ACIER należą: wysoki poziom plastyczności, wytrzymałość na zginanie, wygięcia, złamania, a także solidny materiał (stal chirurgiczna nierdzewna). W sklepie madens.pl można zaopatrzeć się także w specjalistyczne, okrągło-tnące igły. Producent zadbał o pokrycie ich dodatkową powłoką silikonową, co znacząco wpływa na ich plastyczność.

Drut – stal chirurgiczna – kiedy warto zdecydować się na jego zakup?

Opisywany drut ACIER pozwala na wykonawstwo metalowych szwów chirurgicznych. Produkt dedykowany jest do zespoleń ortopedycznych, tj. np. ortopedyczne zakładanie szwów metalowych mostka. Dokładnie w taki sposób drut został przetestowany pod kątem jakości w mojej klinice ortopedycznej. Stosowany był także do innych zespoleń w obrębie kości. W każdym z tych przypadków sprawdził się doskonale. Zwiększona wytrzymałość i wysoka biozgodność to jedne z najważniejszych obietnic producenta względem tego produktu.

 

Na podstawie kilkumiesięcznych testów mogę stwierdzić, że poddawany recenzji produkt jest jednym z najlepszych materiałów do zespalania tkanek, z jakimi przyszło mi pracować. Serdecznie polecam jego zakup za pośrednictwem strony madens.pl. Przedsiębiorstwo oferuje bezpłatne próbki, co może ułatwić wielu potencjalnym konsumentom proces podejmowania decyzji zakupowej.