Urządzenia elektroniczne marki Huawei od kilku lat cieszą się ogromną popularnością na rynku. Oferują korzystną dla przeciętnego konsumenta półkę cenową, przy jednocześnie naprawdę przyzwoitej specyfikacji. Dokładnie te kryteria spełnia również tablet Huawei Mediapad t3 10, który przypomniał mi o tym, jak wygodnym i funkcjonalnym urządzeniem potrafią być tablety.

Huawei mediapad t3 10 – opinie i pierwsze wrażenie

Do zakupu sprzętu zachęciła mnie masa pozytywnych opinii w internecie. Po zapoznaniu się ze specyfiką produktu postanowiłam dać mu szansę. Oczekiwałam, że sprawdzi się w roli kompaktowego sprzętu do oglądania, pisania i surfowania po sieci. Zależało mi na dość małych gabarytach i smukłej konstrukcji, abym mogła zabierać tablet w podróże. Urządzenie to oferuje zdecydowanie więcej, niż inne produkty w tym samym przedziale cenowym. Pierwsze wrażenie, zaraz po wyjęciu produktu z opakowania, było więc bardzo pozytywne. Tablet jest lekki, trzymanie go przez kilka godzin nie męczy dłoni. Mimo małej wagi nie miałam wrażenia, że korzystam z niskobudżetowego produktu, ponieważ producent zadbał o detale.

Huawei mediapad t3 10 – test

Tablet Huewei Mediapad t3 10 miał być przede wszystkim kompaktową alternatywą dla laptopa. Zależało mi na dobrej wydajności, a także nieskomplikowanym systemie operacyjnym. Przekątna 9.6” zapewnia wygodną przestrzeń roboczą, dzięki czemu mogę oglądać materiały wideo, czy czytać książki na podręcznym, wygodnym ekranie. Przez ostatnie tygodnie użytkowania nigdy nie miałam problemów z płynnością działania. Responsywność urządzenia oceniam na ponadprzeciętną, w stosunku do innych tabletów w porównywalnej cenie i podobnej specyfikacji pod kątem technicznym.

Kilka razy korzystałam także z Huawei Mediapad t3 10 na dworze, aby sprawdzić, jak spisuje się ekran przy dość intensywnych promieniach słonecznych. Dzięki wbudowanej w urządzenie technologii IPS kolory nadal pozostały ostre i wyraziste, a więc używanie urządzenia nawet w pełnym słońcu nie stanowi większego problemu. Huawei MediaPad T3 10.0 umożliwia także konfigurację funkcji “Kącik dziecięcy”, która pozwala kontrolować treści, jakie przeglądają dzieci. Podczas rodzinnych wyjazdów, długich podróży samochodem, tablet stanowi idealny umilacz czasu dla pociech, a więc możliwość ustalenia poziomów dostępu do poszczególnych aplikacji jest niezwykle funkcjonalną opcją.

Tablet wart zakupu

Jeśli zależy ci na urządzeniu, które cechuje się stabilnością działania, funkcjonalnym oprogramowaniem, wysoką jakością ekranu i niską ceną, to urządzenie sprosta Twoim oczekiwaniom. Jest to jeden z najlepszych tabletów do multimediów, z jakimi miałam do czynienia. Z powodzeniem korzystają z niego zarówno dzieci, jak i starsi, ponieważ jest niezwykle prosty w użyciu i żadna z dostępnych funkcji nie przysparza większych problemów. Nawet przy wzmożonym użytkowaniu, tablet jest w stanie wytrzymać kilkanaście godzin bez ładowania. Polecam każdemu, kto stawia na wysoką specyfikację, ale niską cenę.