Nie ma wątpliwości co do przodującej na rynku pozycji Apple wśród producentów urządzeń elektronicznych. Konsumenci od lat wybierają produkty tej marki, stawiając na innowacyjne rozwiązania, sprawny i intuicyjny system operacyjny iOS, wysokie parametry techniczne oraz wyjątkowy design. Kilka lat temu zdecydowałam się na zakup swojego pierwszego IPhona i od tamtej pory nie wyobrażam sobie powrotu do urządzeń z innym systemem. Moim ostatnim zakupem był natomiast Apple Ipad i po raz kolejny nie zawiodłam się na tej marce.

Apple Ipad – opinie

Decyzja o zakupie nowego Ipada podjęłam dość spontanicznie. Od kilku miesięcy regularnie podróżuje, najczęściej są to jedno lub dwudniowe wyjazdy służbowe. Ciągłe zabieranie ze sobą ciężkiego i wiekowego już laptopa było po prostu uciążliwie. Ponadto brakowało mi sprzętu, na którym w komfortowy sposób będę mogła zająć się czytaniem książek. Stwierdziłam, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie właśnie zakup iPada. W przypadku Apple iPad opinie były w znakomitej większości pozytywne. Nie bałam się, że kupuję kota w worku, ponieważ przez ostatnie kilka lat pracuje i korzystam wyłącznie z urządzeń tej marki. Moje obawy tyczyły się jednak funkcjonalności tego sprzętu. Ważne było dla mnie to, aby był kompaktowym odpowiednikiem laptopa, który będę mogła zmieścić w niemalże każdą torebkę.

Pierwsze wrażenie Apple Ipad Mini

Apple jak zwykle nie zawiódł w kwestii designu. Krawędzie nowo zaprojektowanej obudowy Ipada Mini są elegancko zaokrąglone na rogach, ramki są węższe, a ekran sięga aż po same brzegi urządzenia. Ipad jest niezwykle lekki, waży jedynie 293 g, dzięki czemu nie męczy ani ramion, kiedy jest przenoszony w torebce, ani rąk nawet podczas kilkugodzinnych sesji z książką elektroniczną. Działa bardzo szybko. Kilka pierwszych dni użytkowania obyło się bez żadnych dziwnych niespodzianek. Od razu połączyłam go z innymi urządzeniami Apple, jakie posiadam. Koreluje bez zarzutów zarówno z iPhone 11, jak i Apple Watch SE. Szczerze mówiąc, dawno nie miałam tak pozytywnych odczuć o urządzeniu elektronicznym tego typu. A już na pewno nie korzystałam do tej pory z lepszego tableta.

Apple Ipad mini test

Nowo zakupiony sprzęt od razu poddałam kilkudniowemu testowi podczas podróży służbowej. Bateria okazała się być niezawodna, Ipad spokojnie wytrzymywał całe dnie bez ładowania, nawet przy wzmożonej aktywności tego sprzętu. Coś, co szczególnie zwróciło moją uwagę, to bardzo dobrze skalibrowane kolory. Wyświetlacz o przekątnej 8,3 cala w iPad mini oferuje technologię True Tone, która znakomicie dostosowuje poziom jasności i temperaturę barw do światła odbieranego z otoczenia. Jakość odtwarzanych przeze mnie filmów i zdjęć była naprawdę wysoka, co jeszcze pozytywniej wpływało na komfort użytkowania.

Zakup na 5! – recenzja

Zakup Apple Ipad mini był jedną z najlepszych decyzji, jakie mogłam podjąć i żałuję, że tak długo zwlekałam z tym sprzętem. Polecam, jeśli zależy Ci na sprzęcie o najwyższym stopniu funkcjonalności, wydajności i oczywiście elegancji.