Firma Samsung jest doskonale znana z tworzenia sprzętów, które odznacza wysoka jakość, precyzyjność wykonania i wielofunkcyjne zastosowanie. Nie inaczej jest z Samsungiem Galaxy Tab S8+, który stanowi niemalże synonim perfekcji w świecie tabletów. Doskonały wyświetlacz, świetna jakość dźwięku, a także cztery aparaty to tylko niektóre z jego licznych zalet.

Samsung Galaxy Tab S8+ — test

Pierwsze, na co zwróciłem uwagę po rozpakowaniu tego tabletu, była jego grubość. Jest naprawdę cienki, co robi duże wrażenie. Korzystałem z wersji grafitowej, która stanowi jedyny obecnie dostępny wariant w Polsce. Jest to plus, bo za bardzo nie rzuca się w oczy i cechuje się uniwersalnością. Całość wykonana została ze zbrojonego aluminium, co, jak obiecuje producent, ma sprawić, że sprzęt będzie nie do zdarcia. Ramki po bokach są bardzo cienkie, co również uważam za świetne rozwiązanie, gdyż ekran po prostu wydaje się większy. Sam tablet waży tylko 567 g, dzięki temu jest lekki i można wygodnie na nim pracować, trzymając go jedną ręką.

Wyświetlacz w Samsungu Galaxy Tab S8+ to cecha, która sprawia, że ciężko oderwać się od tego sprzętu. 12,4” to naprawdę dużo jak na tablet. Wszystko jest czytelne, przyjemne dla oka oraz wzrok szybko się nie męczy, dlatego można z niego wygodnie korzystać nawet w nocy. Dodatkowo jest to wyświetlacz super AMOLED, co sprawia, że ekran jest dużo jaśniejszy. Dzięki temu nawet w słoneczne dni można korzystać z niego bez przeszkód.

W środku tablet też jest niczego sobie. Mocarny procesor Snapdragon 8 pierwszej generacji naprawdę daje radę, dlatego na tablecie bez problemu można grać w gry. Ograłem kilka tytułów, wszystkie chodziły płynnie, a sprzęt ani na chwilę się nie zawiesił. S8+ ma również połączenie z siecią 5G i Wi-Fi 6E. Można dzięki temu wysyłać spore pliki, których transfer przebiega sprawnie oraz bez komplikacji.

Na uwagę zasługuje także wytrzymała bateria, która pozwala pracować bez przerw przez długie godziny. Tablet został wyposażony w system Super Fast Charger, co sprawia, że jego ładowanie nie zajmuje dużo czasu. Po rozładowaniu baterii można szybko wrócić do pracy.

Bardzo dużo frajdy sprawiła mi zabawa z rysikiem S Pen, który jest świetnym dopełnieniem całego zestawu. Pozwala na rysowanie, projektowanie i pisanie z doskonałą precyzją, co na pewno ucieszy osoby korzystające z przenośnych urządzeń jako narzędzi do tworzenia autorskich grafik. Akcesorium świetnie współpracuje z tabletem, nawet najmniejsze dotknięcia są rejestrowane. Bardzo dobrze sprawdza się przy edycji filmów czy zdjęć.

S8+ posiada trzy wbudowane aparaty, które pozwalają na wykonywanie ostrych fotografii oraz filmów w 4K. Sam zrobiłem kilka zdjęć i muszę powiedzieć, że są naprawdę świetnej jakości. Kolory zostały dobrze odwzorowane, a fotografie nie są rozmazane.

Samsung Galaxy Tab S8+ — opinie

Podsumowując, Samsung Galaxy Tab S8+ jest narzędziem, które sprawdzi się dla osób na co dzień korzystających z urządzeń mobilnych. Świetny aparat, wyświetlacz super AMOLED i łatwość w obsłudze sprawiają, że nawet najbardziej wymagający użytkownicy chętnie sięgają po ten sprzęt.