Alkomaty, czyli urządzenia do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, odgrywają istotną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa na drogach. Ich popularność z roku na rok rośnie, a producenci coraz częściej oferują modele dedykowane użytkownikom prywatnym. Alkomaty osobiste stanowią skuteczne narzędzie samokontrolne, które wspomaga świadome podejmowanie decyzji związanych z uczestnictwem w ruchu drogowym. Kilkanaście lat temu zdecydowałam się na zakup swojego pierwszego urządzenia pomiarowego i od tamtej pory miałem okazję testować kilka modeli. Jakiś czas temu przyszedł czas na wymianę sprzętu, a moja ostateczna decyzja padła na alkomat Alcofind Expert, czyli koreańską produkcję. Jak oceniam jakość tego urządzenia? Czy warto w nie zainwestować?

Alkomat Alcofind Expert – najważniejsze parametry techniczne

Dla przeciętnych użytkowników, najważniejszymi aspektami w kontekście użytkowania alkomatów, jest precyzja pomiarowa, czas poboru próbki oraz gotowość do wykonania badania. Alcofind Expert pozwala na wykonanie badania już po 15 sekundach od włączenia. Czas poboru próbki to ok. 2-3 sekundy. Oznacza to, że urządzenie można z pełną świadomością umieścić w kategorii szybko działających alkomatów. Jednocześnie jest to sprzęt bardzo dokładny i intuicyjny.

Alcofind Expert – czy warto?

Uważam, że w tej kategorii cenowej, trudno jest znaleźć lepsze urządzenie pomiarowe. Alkomat jest niezwykle intuicyjny w użyciu. Łatwość obsługi sprawia, że z pełnym przekonaniem mogę go polecić osobom, które dotychczas nie korzystały z alkomatów. Przedsiębiorstwo Alcofind wykorzystuje w swoich produkcjach stabilne i solidne sensory elektrochemiczne, które wpływają na dokładność pomiarową i tempo pracy urządzenia.

Alkomat AlcoFind EXPERT to wszechstronne narzędzie, które wyróżnia się dokładnością i funkcjonalnością. Wyposażone w platynowy sensor elektrochemiczny klasy premium, zapewnia precyzyjne pomiary, co podkreśla jego dokładność wynosząca +/- 0,075‰ w 1,0‰ przy 25°C oraz +/- 0,055‰ w 0,5‰ przy 25°C. Wyświetlacz 4-cyfrowy z podświetleniem LCD gwarantuje czytelność wyników z precyzją do dwóch miejsc po przecinku.

Zakup alkomatu Alcofind Expert w promil-lab.pl – czy polecam?

Z dodatkowych plusów, z pewnością mogę podkreślić różnorodność dodatkowych opcji, takich jak licznik pomiarów, tryb diagnostyki sensora czy sygnalizacja dźwiękowa, ponieważ wszystkie te udogodnienia wpływają na funkcjonalność urządzenia. Dodatkowo, automatyczne wyłączanie po 3 minutach bezczynności oszczędza energię baterii.

Serdecznie polecam zakup Alcofind Expert za pośrednictwem promil-lab.pl. Przedsiębiorstwo dba o bezpieczną realizację zamówienia, a także terminowe i profesjonalne wykonawstwo kalibracji tuż przed wysyłką alkomatu pod wskazany przez klienta adres. Promil-lab.pl posiada własne labolatorium, wykorzystując sprawdzone wzorce etanolowe. Firma posiada niezbędną certyfikację w tym zakresie.