Huawei od kilku lat jest doskonale znaną na rynku, chińską firmą. Mimo że wielu konsumentów dowiedziało się o niej zaledwie kilka lat temu, szybko zyskała zaufanie na arenie międzynarodowej. Bardzo szybko Huawei stał się jednym z najpopularniejszych producentów. I słusznie, bo urządzenia tej marki zawsze cechują się innowacyjnymi rozwiązaniami, konkurencyjną ceną i funkcjonalnością. W ostatnim czasie zdecydowałam się na zakup tabletu Huawei Matepad t10s, na temat którego krążyło mnóstwo pozytywnych opinii w internecie. Jako osoba, która zawsze była zadowolona z urządzeń Huawei, wiedziałam, że będzie to duży krok w kierunku komfortu użytkowania.

Huawei matepad t10s – opinie

Wybór tabletu był dla mnie niełatwą kwestią, ponieważ potrzebowałam urządzenia, które sprawdzi się zarówno jako narzędzie do pracy, jak i forma rozrywki w trakcie dłuższych podróży oraz wyjazdów rodzinnych. Najważniejszymi aspektami były dla mnie: żywotność baterii, rozmiar i rozdzielczość ekranu, waga urządzenia, a także cena i dostęp do Wi-Fi. Wszystkie te parametry wydawał się spełniać model Huawei Matepad t10s, dlatego to właśnie na niego padł mój ostateczny wybór.

Huawei Matepad t10s cechuje się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Podwójnie wzmocniona obudowa została wykonana z metalu, dzięki czemu tablet jest wysoce odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Mimo to nie jest on ciężki. Bez problemu można przewozić go w torbach, torebkach, czy plecakach, bez poczucia dyskomfortu z powodu przeciążenia. Korzystając z niego, miałam po prostu wrażenie, że korzystam z solidnego sprzętu, stworzonego z wysokiej jakości materiałów. Pozytywne pierwsze wrażenie zrobił na mnie również ekran o przekątnej 10,1 i rozdzielczości FULLHD+. Oglądanie, czytanie czy pisanie na tym sprzęcie to czysta przyjemność.

Huawei matepad t10s test

Dwa tygodnie testu pozwoliły mi przetestować ten sprzęt pod kątem funkcjonalności, wydajności i komfortu użytkowania. W kwestii funkcjonalności – tablet jest lekki, waży zaledwie 450 g, responsywność balansuje na wysokim poziomie, kolory są wyraziste, nieprzekłamane. Dodatkowo Huawei matepad t10s wyposażony jest w automatyczne sterowanie jasnością. Sprawdza się to naprawdę dobrze, korzystam z tej funkcji niemalże od pierwszych dni zakupu i ani razu mnie nie zawiodła. Wydajność baterii wynosi 5100 mAh. Przy wzmożonym korzystaniu, tablet spokojnie wytrzymywał niemalże cały dzień. Mając porównanie z innym tego typu urządzeniem w podobnym przedziale cenowym, Huawei Matepad t10s spisuje się pod tym względem o niebo lepiej. Niemniej istotną kwestią był dla mnie komfortu użytkowania tego sprzętu. Głośniki stereo zapewniają wysoką, czystą jakość dźwięku, bez szumów i zniekształceń. Tablet świetnie sprawdził się w podróży, dzięki swojej wadze nie męczył dłoni, nawet podczas długich sesji z e-bookami.

Huawei matepad t10s polecam każdemu, kto ceni sobie prostotę obsługi, wysoką jakość, niską cenę i sprawność w kwestii korzystania z różnego rodzaju multimediów.