Według wielu osób tablety to urządzenia, które są już przeszłością. Jednak te multimedialne urządzenia, ze względu na wygodę i możliwość zabrania ich w każde miejsce, dalej są bardzo dobrym wyborem dla miłośników urządzeń mobilnych. Ich podstawowym zastosowaniem jest głównie oglądanie filmów, seriali, czy granie w gry. Jeżeli szukasz właśnie takiego sprzętu, koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na Lenovo Yoga Tab 11. Sprawdzi się on świetnie zarówno w domowym zaciszu, jak i w dłuższej podróży.

Lenovo Yoga Tab 11 — test

Tablet Yoga Tab 11 przyjechał do mnie w eleganckim kartonie, w którym znalazłem tablet i ładowarkę 20 W. O niej powiem później na razie kilka słów o samym tablecie. To, co mnie zaskoczyło, to użycie nietypowego jak na ten sprzęt materiału. Tył urządzenia w ⅓ jest pokryty plastikiem, który jednak dobrze się prezentuje. Natomiast pozostałe miejsce zostało pokryte materiałem, dzięki czemu urządzenie jest milsze w dotyku i sprawia wrażenie bardziej eleganckiego.

Bardzo dobrym rozwiązaniem zastosowanym przez Lenovo, jest nóżka znajdująca się z tyłu urządzenia. Można ją ustawiać w zakresie 180 stopni, sprawdza się więc świetnie pod każdym kątem. Można ją postawić, co jest szczególnie przydatne podczas oglądania filmów. Nóżka daje także możliwość powieszenia tabletu na wieszaku, co też jest ciekawym rozwiązaniem.

Ekran w Lenovo Yoga Tab 11 ma jedną zasadniczą zaletę — można go bardzo przyciemnić. Sam lubię oglądać filmy w nocy, przed pójściem spać, a ciemne ustawienie ekranu bardzo to ułatwia. Pochwalić można także kąty widzenia i samą tonalność obrazu. Jest on płynny, nie gubi klatek przy oglądaniu filmów czy podczas grania w gry, a dzięki zastosowaniu funkcji Dolby Atmos można oglądać ulubione produkcje w naturalnych kolorach.

Jeżeli chodzi o dźwięk, w tym wypadku Lenovo zdecydowało się na współpracą z marką JBL, która wyposażyła tablet w cztery głośniki. Dźwięk jest płynny, podczas oglądania seriali na Netflixie dobrze słyszałem dialogi, a dźwięki w tle nie gubiły się, były świetnie słyszalne.

Warto zwrócić uwagę na baterię. Przy minimalnym użytkowaniu udało mi się wyciągnąć 14 godzin ciągłej pracy! Przy nieco bardziej intensywnej eksploatacji bateria wytrzyma spokojnie 9-10,5 godziny. Starcza to spokojnie do długich maratonów filmowych. Sama ładowarka sprawdza się dobrze, na pełne ładowanie nie trzeba czekać całe wieki.

Samo użytkowanie sprzętu to sama przyjemność. Przetestowałem kilka bardziej wymagających gier, np. Grid Autosport, tablet doskonale podołał temu wyzwaniu, nie zawiesił się ani razu, a rozgrywka była płynna i dawała wiele satysfakcji. Dzięki dobremu połączeniu internetowemu i zastosowaniu internetu LTE seriale z najbardziej popularnych platform również były bardzo płynne.

Lenovo Yoga Tab 11 — opinie

Tablet Lenovo Yoga Tab 11 jest bardzo przyjemnym sprzętem. Odznacza się rozsądnym wykonaniem, dobrą jakością dźwięku oraz obrazu, a także satysfakcjonującą wydajnością. Będzie dobrym wyborem dla kinomaniaków, podczas zdalnych zajęć, zadowoli także osoby lubiące grać w gry mobilne na większym ekranie.