iPad Air (2020) — recenzja

Ostatnie dwa lata, kiedy większość osób była zmuszona siedzieć w domach, wybitnie pokazały, że ludzie nadal chętnie korzystają z tabletów. Te przenośne i praktyczne urządzenia pozwalają na pracę i zażywanie rozrywki praktycznie z każdego miejsca, czy to na kanapie, czy na wyjeździe. Jednym z lepszych dostępnych na rynku tabletów jest iPad Air, który stanowi sporą konkurencję dla innych marek produkujących tego typu sprzęt. Jako produkt Apple jest wykonany starannie, ma świetną specyfikację i na pewno zadowoli wszystkich fanów przenośnych urządzeń

iPad Air (2020) — test

Zanim przejdziemy do tego, co iPad Air ma w środku warto kilka słów powiedzieć o samym wyglądzie. Krótko mówiąc, jest to ładny sprzęt, ja korzystałem akurat z błękitnej wersji, która jest bardzo estetyczna. Dobrze trzyma się w dłoniach, jest poręczny a wielogodzinne korzystanie nie jest męczące. Jak obiecuje producent, obudowa została wykonana całkowicie z aluminium pozyskanego z recyklingu, co na pewno ucieszy osoby dbające o środowisko.

Na dużą uwagę zasługuje wyświetlacz. Można ustawić tutaj dosyć dużą jasność, jednak nie męczy to oczu, a tryb Night Shift odpalony w nocy sprawdza się znakomicie. Przekątna wyświetlacza 10,9” to sporo, jak na takie urządzenie. Rozdzielczość 4K też robi swoje, ekran jest czytelny, tablet doskonale nada się nawet do wielogodzinnego maratonu filmów. Ponadto wyświetlacz jest kompatybilny z Apple Pencil, co jest dobrą informacją zwłaszcza dla osób kreatywnych, lubiących rysować na urządzeniu przenośnym.

Muszę pochwalić iPad Air za świetny dobór procesora. Apple 14 Bionic z częstotliwością 2,5 GHz pozwala wyciągnąć z urządzenia naprawdę sporo. Podczas korzystania z tabletu, ani razu mi się nie zawiesił, co jest dużym plusem. Co ważne, sprzęt za bardzo się nie nagrzewa, nawet przy dłuższej pracy z urządzeniem.

Tablety nie są znane z robienia dobrej jakości zdjęć. Jednak aparat 12 Mpix f/1.8 jak dla mnie jest zupełnie wystarczający. Robi wyraźne zdjęcia i filmy w jakości 4K, które od razu można edytować. Kolory są ostre i odpowiednio odwzorowane. Jeżeli szukasz tabletu z dobrym aparatem, Air będzie dobrym wyborem.

Tym, co podoba mi się najbardziej, jest czas pracy. Podczas korzystania z iPada Air nie miałem okazji ani razu go rozładować, jednak 50% wytrzymałości baterii starcza na około 6 godzin. Zgadza się to z tym, co mówi producent, gdyż według niego bateria na jednym ładowaniu wytrzymuje 12 godzin.

iPad Air (2020) — podsumowanie

Firma Apple po raz kolejny potwierdziła, że zna się na tworzeniu sprzętu o wysokiej jakości. Jeżeli szukasz tabletu, który będzie Ci dobrze służył, gorąco polecam iPad Air (2020). Opinie klientów też to potwierdzają. Klienci chwalą zwłaszcza jakość ekranu, czas pracy urządzenia, a także szybkość działania. Od siebie dorzucę jeszcze, że jest to jedno z głośniejszych urządzeń, jakie miałem w ręku. Naprawdę, audio jest po prostu świetne, a słuchana muzyka czy oglądane filmy mają bardzo wyraźny i barwny dźwięk.