Szukając dobrego tabletu, warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Jeżeli urządzenie ma służyć do oglądania filmów lub seriali, grania w proste gry czy np. prowadzenia korespondencji mailowej, można znaleźć wiele odpowiednich modeli. W tym przypadku spora moc obliczeniowa nie jest wymagana, za to liczy się ergonomia oraz funkcjonalność. Ostatnio miałem okazję korzystać z HUAWEI MediaPad T5 i uważam, że warto dokładniej przeanalizować ten model.

Tablet HUAWEI MediaPad T5 – test

Dlaczego warto postawić na HUAWEI MediaPad T5? Test urządzenia został rozpoczęty dość długą podróżą kolejową, bo trwającą około 6 godzin (relacja Poznań – Kraków). W tym czasie tablet był używany praktycznie cały czas i co istotne – nie rozładował się. Mało tego, poziom baterii pozwoliłby na jeszcze kilka godzin użytkowania. W tym czasie oglądałem filmy, pobrałem oraz zagrałem w prostą grę, słuchałem muzyki, przeczytałem kilka artykułów w Internecie i w zasadzie nie ma za wiele rzeczy, do których można by było się przyczepić. Jak na dzisiejsze standardy sprzęt ma co prawda szerokie ramki wyświetlacza, jednak nie można oczekiwać od budżetowego modelu konstrukcji iPada za kilka tysięcy złotych. Najważniejsze, że sprzęt jest lekki i poręczny, a czytelność wyświetlacza wysoka.

HUAWEI MediaPad T5 – recenzja szczegółowa

Na pierwszy ogień warto wziąć konstrukcję. Wymiary tabletu HUAWEI MediaPad T5 wynoszą 164 × 243,4 × 7,7 mm. Sporym atutem jest zastosowanie aluminium zamiast plastiku przy produkcji obudowy, czego można by było się spodziewać w tym segmencie cenowym. Tablet HUAWEI MediaPad T5 waży niecałe pół kilograma, dlatego nieznacznie zwiększa masę torebki czy plecaka, w którym go przenosimy. Zastosowano w nim już trochę przestarzałe złącze microUSB i – co na pewno ucieszy wiele osób – port słuchawkowy jack 3.5 mm. Model ma przednią oraz tylną kamerę, jednak ich jakość pozostawia trochę do życzenia. Choć w ramach wideorozmowy czy szybkiego udokumentowania danego zdarzenia – jest w porządku.

Co najbardziej wyróżnia HUAWEI MediaPad T5? Opinie użytkowników często wskazują na wyświetlacz i muszę się tutaj zgodzić. Urządzenie posiada dobrą matrycę o rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli. Kolory są bardzo wyraziste, co poprawia komfort oglądania seriali czy filmów.

Zadowoleni mogą być także entuzjaści gier, ponieważ “na pokładzie” tabletu HUAWEI MediaPad T5 znajdują się 4 GB pamięci RAM, a płynność pracy zapewnia wydajny, 8-rdzeniowy procesor Kirin 659. To oczywiście urządzenie pracujące na systemie Android z nakładką EMUI 8, charakterystyczną dla produktów tej marki.

Dysk twardy ma pojemność 64 GB, dzięki czemu może pomieścić całkiem sporo aplikacji. Mnie wystarczyło spokojnie na kilka gier, Allegro, Netflix, HBO MAX, Facebooka, Messengera i Instagrama.

Tablet HUAWEI MediaPad T5 – podsumowanie

Tablet HUAWEI MediaPad T5 to ciekawa propozycja dla wszystkich osób, którym zależy na urządzeniu niedrogim, ale też uniwersalnym. Model ten z powodzeniem obsłuży większość aplikacji, a ponadto jest lekki i dobrze wykonany – dlatego stanowi idealny wybór na podróż.