Nie ulega wątpliwości, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem obowiązków. Wypełnienie poszczególnych zobowiązań natury formalno-prawnej ma istotny wpływ nie tylko na funkcjonowanie firmy, ale i szereg czynników zewnętrznych. W mojej firmie od zawsze stawiałam na rozwiązania, które nie będą generowały negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Dlatego tak ważne było dla mnie znalezienie przedsiębiorstwa, które pomoże mi z wdrożeniem ISO 14001. Po szczegółowej analizie dostępnych na rynku ofert, zdecydowałam się na współpracę z agm-konsulting.pl.

Wdrożenie ISO 14001 – pomoc na początkowym etapie trwania współpracy

Początkowo przerażała mnie ilość zobowiązań, które trzeba było zrealizować, aby wdrożyć system ISO 14001 do mojej firmy. Samodzielne uregulowanie poszczególnych aspektów natury formalnej było zbyt dużym wyzwaniem, dlatego postanowiłam, że nawiąże współpracę z wyspecjalizowanym w tej branży przedsiębiorstwem. Szukałam wysokiej jakości poradnictwa, dzięki któremu cały ten proces przebiegnie sprawnie i efektywnie. Szkolenia, jakie zostały przeprowadzone przez firmę agm-konsulting.pl spełniły moje oczekiwania i jednocześnie rozwiały szereg wątpliwości. Już na samym początku trwania współpracy przedstawiono mu indywidualnie opracowany schemat działań wdrażających. Poszczególne etapy certyfikacji były przedstawiane na bieżąco w bardzo przystępny i jasny do zrozumienia sposób.

Dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie normy ISO 14001?

Uważam, że wdrożenie normy ISO wpływa pozytywnie na wizerunek firmy i dobrze świadczy o prowadzonej przez nią polityce. Stworzenie audytu zerowego i certyfikującego, sporządzenie dokumentacji systemowej, zorganizowanie szkoleń wewnętrznych, a także zapewnienie fachowych usług doradczych po certyfikacji to aspekty, o które zadbała firma agm-konsulting.pl. Każdy z etapów współpracy został wykonany tak, jak tego oczekiwałam. Muszę przyznać, że jestem także pozytywnie zaskoczona ostateczną ceną usługi. Podjęcie współpracy z firmą konsultingową to duży krok w kierunku optymalizacji działań w firmie.

Działania prowadzone po wdrożeniu ISO 14001 – efekty współpracy

Po zakończeniu procesu wdrażania ISO 14001 i otrzymaniu certyfikatu, firma stworzyła dla mnie spersonalizowany plan na prowadzenie polityki poprawiającej bilans ekologiczny firmy. Zostałam także kompleksowo przygotowana do reagowania na momenty kryzysowe, powstałe np. w przypadku zagrożenia ekologicznego. Wdrożenie normy pozwoliło mi zredukować koszty eksploatacyjne, zwiększyć zaufanie wśród klientów, a także nawiązać współpracę z zagranicznymi partnerami biznesowymi. Doceniam współpracę z agm-konsulting przede wszystkim za rzetelność i indywidualne podejście do klienta. Kadra pracownicza zna się na tym, co robi. Jeśli ktoś szuka profesjonalnej pomocy w zakresie wdrażania ISO 14001 i optymalizacji działań w firmie z uwzględnieniem aspektu środowiskowego, to agm-konsuting.pl będzie bezpiecznym wyborem.