Folia typu stretch produkowana przez Grupę Ergis Sp. z. o. o. jest dopracowana pod każdym względem. W zależności od potrzeb można postawić na wariant o odpowiedniej grubości, a także wybrać jego szerokość. To wytrzymałe, wysokiej jakości rozwiązanie, które wykazuje zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne i nie tylko.

Maszynowa folia typu stretch – standard, power i super power

W asortymencie wspomnianego producenta znalazłam folię typu stretch przeznaczoną zarówno do owijania z wykorzystaniem maszyn, jak i do owijania ręcznego. Maszynowa folia stretch występuje natomiast w różnych wariantach – standard, power oraz super power. Różnica między nimi polega na wielkości rozciągu, który jest gwarantowany dla produktów o danej grubości. Wraz ze standardem rośnie również wartość owego parametru, dzięki czemu istnieje możliwość znalezienia odpowiedniego rozwiązania niezależnie od charakterystyki planowanego przeznaczenia.

Folia typu stretch super power o grubości 35 mikrometrów może osiągnąć nawet 3-krotność swojej długości! W połączeniu ze świetną wytrzymałością fakt ten sprawia, że jest wysoce wydajna.

Folia stretch ręczna – uniwersalna i elastyczna

Folia stretch ręczna to produkt o szerokim zastosowaniu, który może się pochwalić świetnymi parametrami – jej rozciąg plasuje się na poziomie 100%. Jest dostępna w wariantach o zróżnicowanej grubości mieszczącej się w przedziale od 10 do 40 mikrometrów.

Producent folii stretch zadbał o wysoką jakość procesów produkcyjnych, dzięki którym wariant ręczny, podobnie jak maszynowy, wyróżnia się pod względem korzystnych właściwości.

Folia typu stretch od Grupy Ergis Sp. z. o. o. – czym się wyróżnia?

Producent folii stretch, Grupa Ergis Sp. z. o. o., w procesie produkcyjnym wykorzystuje nowoczesne technologie i urządzenia. Te w połączeniu z odpowiednimi właściwościami materiału sprawiają, że wytwarzany produkt wyróżnia się pod względem jakości.

Przede wszystkim zwróciłam uwagę na imponującą trwałość, która zapewniana jest przez odpowiedni poziom rozciągu oraz wytrzymałość na różnego rodzaju czynniki. Dzięki temu folia stretch – ręczna oraz maszynowa – staje się niezastąpiona w funkcjonowaniu przedsiębiorstw, fabryk i firm o różnym profilu działalności, pozwalając usprawnić proces pakowania oraz zauważalnie obniżyć jego koszty.

Folia stretch ręczna i maszynowa – gdzie znajdują zastosowanie?

Właściwości tej folii typu stretch sprawiają, że znajduje ona szereg zastosowań. Przede wszystkim służy do zabezpieczania produktów ułożonych na paletach, ułatwiając ich transport. Pozwoli również zabezpieczyć różne przedmioty, nawet te o dużych gabarytach. Dzięki owinięciu tak wytrzymałą folią nie ulegają one uszkodzeniu.

Producent folii stretch – co warto o nim wiedzieć?

W przypadku tego producenta folii stretch warto wspomnieć, że proponowane przez niego wyroby występują w wersjach nanoErgis oraz Greenstretch. Pierwsza z nich oferuje prawdziwie doskonałą wytrzymałość przy niewielkiej grubości, natomiast druga to w pełni funkcjonalne rozwiązanie, które zostało stworzone z surowca z odzysku w aż 30%.